Autor: Ana Špoljarić, 11. 6. 2013.

Mi bismo samo htjeli ispružiti ruku i dosegnuti dugu

U petak 7. lipnja OŠ Selnica je sa svojim učenicima, učiteljima, roditeljima  i dragim gostima proslavila svoj Dan škole. Svečana priredba održana je u 17, 00 sati u prostorijama „stare“ škole u Selnici. Da sve bude kako treba,  pobrinule su se koordinatorice priredbe - učiteljica hrvatskog jezika Natalija Jurinec i učiteljice razredne nastave Lenče Rihtarec i Mirjana Dežđek Ciglar. Učenica osmog razreda Petra Culjak uvela nas je u priredbu tekstom o Pandorinoj kutiji koji nas je potaknuo da njegujemo prijateljstvo i  sve ostale dobre vrline u sebi. Budući da smo na samom pragu ulaska u Europsku Uniju,  priredbu smo započeli Lijepom našom, a završili Odom radosti, koje nam je otpjevao zbor pod ravnanjem učiteljice glazbene kulture Ružice Jalšovec. Prvi razredi naučili su nas čemu služe roditelji i što je sve zadesilo jednu koku na putu u dućan. Njih su pripremile njihove učiteljice Anica Klemenčić i Sunčica Vugrinec.  Plesna skupina nas je razigrala svojim plesnim koracima tako da smo i mi poželjeli zaplesati, a s njima je vježbala učiteljica Anica Rašperger.  Mali zbor nam je svojim glasićima dočarao pjesme Dani i I go on holidays,  njih vodi također učiteljica glazbene kulture Ružica Jalšovec. Prijatelju, vanzemaljče, dođi, poručili su nam polaznici dramske družine 3.b razreda iz PŠ Zebanec, a njih vodi njihova učiteljica Tanja Leček Barić.  Dramska družina nižih razreda naše škole sa svojom voditeljicom Robertom Barat svima je poručila: Idemo se igrati. Da naša škola  njeguje kulturnu baštinu našeg kraja dokazali su  polaznici folklorno ritmičke grupe koju vodi učiteljica Lenče Rihtarec.  Marija Magdalena Kočila  i Danica Levačić također su nam otpjevale naše narodne pjesme. I na kraju sve što smo zapetljali tijekom priredbe literarno recitatorska grupa s voditeljicom Natalijom Jurinec je otpetljala izvevši   dramsku igru Raspetljavanje čvorova. I dok smo sve raspetljali u dobrom smjeru, svečano smo na pozornici, a kasnije i u školi, podigli zelenu eko zastavu koju smo dobili uz zlatni certifikat Međunarodne eko škole. Ekološke zasluge u našoj školi pripadaju svima jer svi nastojimo tako djelovati na djecu, ali ipak najviše se ekologijom bave učiteljica biologije Mihaela Grahovec i učiteljica razredne nastave Mirjana Dežđek Ciglar. Na platnu se za to vrijeme vrtjela prezentacija okoliša naše škole koju su izradili učenici medijske grupe pod vodstvom učiteljice Natalije Jurinec i s jakom porukom svima nama: Mi bismo podijelili snove i otkrivali ljepotu. Mi bismo samo htjeli ispružiti ruku i dosegnuti dugu. Na kraju nam se svima obratio ravnatelj škole, gospodin Branko Jalšovec, koji je zahvalio svim učiteljima i učenicima na još jednoj lijepoj i uspješnoj školskoj godini. Učesnicima državnih natjecanja podijelio je priznanja, a to su bili: iz hrvatskog jezika Josipa Šajnović iz 8. a s učiteljicom Dubravkom Lajtman Janči te naši „Lidranovci“ iz 8.a  s voditeljicom Robertom Barat.

Fotografije.