KNJIŽEVNI SUSRET S NADOM MIHOKOVIĆ – KUMRIĆ

Autor: Ana Špoljarić, 16. 5. 2013.

Pisanje je dar koji treba njegovati

U utorak 14. svibnja u OŠ Selnica gostovala je književnica Nada Mihoković-Kumrić. Književni susret održan je za djecu predmetne nastave u organizaciji izdavačke kuće Alfa i školske knjižničarke. Učenice petog razreda Klara Slavkov, Danica Levačić i Elena Vinković pripremile su sa školskom knjižničarkom  za početak dramatizaciju prvog ulomka romana Lastin rep. Na početku smo odmah uočili da je književnica Nada vrlo topla i srdačna osoba. Ispričala nam je kako je tekao njezin životni put od težačke obitelji preko farmacije do književnosti. Književnica je pogledala djecu i rekla da sigurno i među njima ima neko dijete koje će postati pisac i da joj je drago ako je nekoga potaknula da taj dar pisanja i dalje njeguje, a ona će vrlo rado doći nekome od nas na promociju prve knjige.  Pisanje je dar, a onda dalje treba taj dar njegovati i pisati i pisati i čitati, istaknula je književnica u nekoliko navrata. Književnica je djeci dala neke vrlo važne poruke za život opisujući svoj život i autobiografske dijelove u svojim romanima, a djeca vole čuti i sjetiti se,  kad  se nađu u nekom problemu, kako je netko drugi taj problem riješio. Književnica je djeci poručila da čitaju jer u knjigama sigurno ima neki lik koji ima njihov problem i da ne misle da su u nečemu sami na svijetu, svijet knjiga je uvijek tu uz njih. Djeca su postavila i nekolicinu zanimljivih pitanja  književnici koja je vrlo rado odgovorila na njih. Poslije susreta učenice polaznice novinarske grupe (Laura Petričević, Jelena Dežđek, Tanja  Matoša, Viktorija Kocijan) sa svojom su voditeljicom, učiteljicom hrvatskog jezika Dubravkom Lajtman-Janči  pripremile pitanja i održale intervju s književnicom u školskoj knjižnici. Želimo istaknuti da nam je književnica poklonila nekoliko svojih knjiga za školsku knjižnicu i na tome joj srdačno zahvaljujemo. Fotografije.