VERA ZEMUNIĆ U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Ana Špoljarić, 10. 5. 2012.

Učiteljica književnica u školskoj knjižnici

U četvrtak, 10. svibnja, OŠ Selnica posjetila je književnica, učiteljica u mirovini - Vera Zemunić. Književni susret održan je u školskoj knjižnici za učenike knjižničarske grupe i 2.a razred. U prisnoj atmosferi književnica nam je pričala o svojim knjigama: Ja maslačak, Krpice i pričovetanja, Ljubavi obične i neobične, te o najnovijoj i najdražoj  i posljednjoj objavljenoj za sada knjizi Pozvani ste na rođendan. Književnica je istaknula da joj je svaka nova knjiga najdraža, ali da su joj sve na neki način prirasle srcu i da ja ljubav prema pisanju počela razvijati još kad je radila kao učiteljica razredne nastave. Prilikom pripremanja učenika za raznorazne priredbe ponestajalo joj je  priča, pjesama i igrokaza pa ih je počela sama pisati. Najprije je svoje radove objavljivala u dječjim časopisima, a tek u mirovini se odvažila za objavu. Do sada je objavila  devet knjiga, a još ih toliko ima i spremnih za objavu. Učenici 3.c razreda oslikali su nekoliko njezinih priča te joj ih poklonili, a učenice 4.a razreda napravile su kratak intervju. Uz lijepe uspomene književnica je otišla iz naše škole. Na učenike je susret djelovao motivacijski jer su odmah poslije pohrlili posuditi knjige Vere Zemunić, poznate književnice za djecu koja je ujedno i učiteljica. Fotografije.