Matematika u svijetu stripa

Autor: Jelena Kolar, 1. 7. 2024.

Učenici predmetne nastave OŠ Selnica uživali su u inovativnom pristupu nastavi matematike rješavajući različite zadatke stvarajući stripsku priču.

Tijekom svibnja i lipnja proveden je projekt „Strip u matematici“ koji je izazvao veliku angažiranost svih učenika te teške matematičke zadatke učinio zabavnim. Projekt je koordiniran od strane učiteljica matematike Alenke Debelec i Tanje Perhoč.

Oslikana je bogata kolekcija matematičkih pojmova, od formula za opseg i površinu pravokutnika, kruga, zbroja kutova u mnogokutu, koordinatnog sustava u ravnini, kvadranta, uređenog para, koordinatnih osi jednadžbi s jednom nepoznanicom, Pitagorinog poučka, do razlomaka decimalnih brojeva i Perice koji ne zna geometriju. Matematička znatiželja i kreativnost koja je pobuđena kod učenika svakim je danom uključivala sve više tema obrađenih u stripu. Za kraj projekta organizirana je izložba najboljih stripova. Istaknuti autori matematičkog stripa su: Nela Hoblaj, Marvin Filipan, Paola Krajačić, Martin Lajtman, Vita Premuš iz 6. A r. ; Deni Krnjak iz 7. A; Franka Debelec, Gabrijel Kutnjak, Gabrijela Šardi iz 7. B i Rea Lajtman, Sunčica Laptoš Bogomolec, Gita Podgorelec, Korina Kraljić iz 8. B razreda.

Čestitke svim učenicima uz poziv na korisna i nadasve zabavna matematička otkrića koja nas još čekaju!

Uratke možete pogledati u galeriji Matematika u stripu

Vijest pripremile učiteljice Alenka Debelec i Tanja Perhoč

« Listopad 2024 »