Završnica kviza za nacionalno čitanja

Autor: Marko Hoblaj, 11. 12. 2009.

Školska knjižničarka Ana Špoljarić dala je učenicima šestog i sedmog razreda upitnike i knjige za ,,Nacionalni kviz  za poticanje čitanja".

Geslo Mjeseca hrvatske knjige je ove godine glasilo „Kroz čitanje do zvijezda" jer se Mjesec knjige uključio i u proslavu Međunarodne godine astronomije. Svake se godine za vrijeme Mjeseca knjige održava i Nacionalni kviz za poticanje čitanja kojemu je tema većinom geslo Mjeseca knjige.
Školska knjižničarka Ana Špoljarić dala je učenicima šestog i sedmog razreda upitnike i knjige za kviz. Mi smo to ispunili i vratili u knjižnicu, a ona je ispunjene upitnike poslala u Centar za dječju knjigu u Zagreb. Iz svake je škole bio izvučen jedan učenik koji je trebao doći s knjižničarkom na svečanu završnicu Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Iz naše je škole odabran učenik 6.a razreda Natan Koraj.
13. studenog je bila svečana završnica Nacionalnog kviza za poticanje čitanja pa smo, u organizaciji Školske knjige, krenuli na Interliber. Iz naše su škole išli Natan Koraj, Pavla Jurović, knjižničarka i pedagoginja.
Na Interliberu sam bila prvi put i bilo mi je jako zanimljivo. Ujutro smo, odmah po dolasku, imali svečani doček kod Školske knjige. Poslije smo vrludali okolo i sami istraživali knjige... Jedva smo dočekali 12 h kad je počela svečana završnica Nacionalnog kviza za poticanje čitanja pod pokroviteljstvom Mozaik knjige. Prvo smo gledali lutkarsku predstavu za odrasle Mačak u čizmama, a onda je bilo izvlačenje. Nestrpljivo smo pratili dobitnike, ali mi nismo bili te sreće. Nema veze, Natan je dobio poklon - knjigu od zastupnika Mozaik knjige za Međimurje. Poslije toga smo išli na ručak pa još malo u čaroban svijet knjiga i u predvečerje svojim kućama. U autobusu smo također igrali nagradne igre. Natan je izvlačio pobjednike i poželio jednog dana postati knjižničar.. .Tko zna...?
Pavla Jurović, 6.a