Međuopćinska smotra LiDraNo u Selnici

Autor: Anica RAŠPERGER, 27. 2. 2020.

U četvrtak, 13. veljače 2020. u OŠ Selnica i obnovljenom Domu kulture Selnica održana je Međuopćinska smotra LiDraNo - smotra dramsko - scenskog, literarnog i novinarskog stvaralaštva učenika.

U dramsko-scenskom djelu smotre sudjelovali su učenici iz 9 prijavljenih škola - Centar za odgoj i obrazovanje, OŠ "Petar Zrinski" Šenkovec, OŠ Mursko Središće, OŠ Štrigova, OŠ dr. Ivana Novaka Macinec, OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, OŠ Nedelišće, OŠ Podturen i OŠ Selnica. Ravnateljica škole, Anica Rašperger, otvorila je smotru i pozdravila sve goste, dok su otvorenje uveličali školski zbor i solistice s voditeljem Brankom Jalšovcem. Načelnik Općine Selnica, gospodin Ervin Vičević, uz isprike što nije mogao prisustvovati programu, za sve je sudionike poslao prigodne poklone sa selničkim simbolima (magnetić s popularnim Pikačom te CD "Glazbeni pozdrav iz Selnice").

Nakon bogatog i izvrsnog dramsko - scenskog programa održanog u Domu kulture ("Staroj školi"), druženje sa svim sudionicima i njihovim mentorima nastavljeno je u prostorijama OŠ Selnica.Uz druženje i prigodni domjenak za mentore, u holu škole mogli su se razgledati izloženi literarni i samostalni novinarski radovi predloženi za međuopćinsku smotru, a povjerenstva za svaku kategoriju održala su okrugle stolove za prijavljene sudionike.