Raspored prijevoza skolskog autobusa za 25.5.2020.

Autor: Nenad Vurušić, 22. 5. 2020.

Od ponedjeljka, 25. svibnja 2020. godine nastavlja se izvođenje nastave po mješovitom modelu za učenike razredne nastave (od 1. do 4. razreda). Međimurska županija kao osnivač poduzela je odgovarajuće korake te će učenici-putnici za dolazak u školu i povratak kućama moći koristiti organizirani prijevoz odnosno školski autobus.

U odnosu na uobičajeni vozni red školskog autobusa, došlo je do manjih promjena u pogledu voznog reda pri dolasku u školu odnosno do reduciranog broja linija koje učenike odvoze kućama nakon završetka nastave, pa molimo da obratite pažnju na raspored koji donosimo u nastavku:

Autobus polazi u 6:40 sati iz Selnice i vozi uobičajenom rutom i prikuplja učenike iz Zaveščaka, Praporčana, Bukovca i Donjeg Koncovčaka. Učenike dovozi u školu otprilike do 7:10 sati, a nastava za učenike započinje u 7:30 sati.

Autobus u 07:10 sati iz Selnice nastavlja prema Zebancu, Štrukovcu, Merhatovcu, Plešivici te prikuplja učenike iz ovih naselja i dovozi ih u školu otprilike do 07:30 (dio ostavlja u Područnoj školi, dio dovozi na nastavu u matičnu školu). Ovi učenici s nastavom će započeti u 07:45 sati.

Nastava za učenike u matičnoj školi u Selnici trajat će do 11:00 sati, nakon čega će autobus najprije odvesti kućama učenike u smjeru Zaveščaka, Praporčana, Bukovca i Donjeg Koncovčaka.

Po povratku u Selnicu, očekivano oko 11:40, kućama odlaze dva razreda koji su došli iz PŠ Zebanec, autobus potom odlazi do PŠ Zebanec gdje se ukrcavaju preostala dva razreda, i sve zajedno autobus odvozi kućama u smjeru Štrukovca, Merhatovca i Plešivice.

S obzirom na manje promjene u rasporedu vožnje školskog autobusa, molimo učenike da u prvim danima primjene ovog rasporeda na autobusna stajališta dođu i čekaju i nešto ranije nego je naznačeno, a roditelje molimo za razumijevanje. Moguće je da će nakon prvih nekoliko dana izvođenja nastave u ovakvom obliku doći i do manjih korekcija, o čemu ćemo obavijestiti učenike putem oglasne knjige odnosno njihove roditelje uobičajenim komunikacijskim kanalima koje koriste razrednici.