Izvođenje nastave na daljinu - obavijest

Autor: Nenad Vurušić, 17. 3. 2020.

Prethodna dva dana odvijale su se pripremne aktivnosti i testiranje sustava izvođenja nastave na daljinu. Sutra, u srijedu, 18. ožujka 2020. godine sustav bi trebao u potpunosti zaživjeti.

Zato u nastavku dajemo dodatne upute učenicima i roditeljima.

Za učenike razredne nastave:

Za učenike razredne nastave nema promjena u odnosu na ranije upute: učenici prate program HRT 3 prema dnevnom rasporedu emitiranja (1. razredi u 8:00 sati; 2. razredi u 10:00 sati, 3. razredi u 13:00 sati i 4. razredi u 15:00 sati).

Uz ove materijale, razrednici svakog razrednog odjela organizirali su učenike i roditelje u odgovarajuće komunikacijske kanale putem kojih će prosljeđivati sve obavijesti o praćenju nastave, dodatnim radnim materijalima, zadacima odnosno domaćim zadaćama (Viber grupe, WhatsApp.. i slično).

Za učenike predmetne nastave:

Učenici predmetne nastave organizirani su u virtualne razrede u kojima se aktivnosti prate upotrebom alata Microsoft Teams

Raspored aktivnosti odnosno predmeta do kraja ovog tjedna odvijat će se prema redovnom rasporedu sati učenika predmetne nastave u tjednu kad su u poslijepodnevnoj smjeni.

Svi predmetni učitelji samostalno će kreirati nastavne sadržaje i prateće materijale koji će se koristiti za odvijanje nastave na daljinu i prosljeđivati ih učenicima posredstvom spomenute platforme.

To znači da učenici nisu obvezni pratiti program Sportske televizije niti obrađivati nastavne cjeline prema rasporedu prikazivanja koji se objavljuje na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja odnosno Škole za život,  osim ako takvu uputu ne dade predmetni učitelj.

U slučaju otežanog pristupa MS Teams platformi i eventualne nedostupnosti sustava, učenicima će se materijali prosljeđivati elektroničkim putem na e-mail adresu iz HUSOŠ sustava (ime.prezime@skole.hr), pa pozivamo učenike da redovito provjeravaju svoj sandučić.