Daljnji postupak s generiranim upisnicama za upis u 1. razred

Autor: Nenad Vurušić, 18. 6. 2024.

S obzirom na veći broj upita roditelja učenika - budućih prvašića, objavljujemo kratke upute o daljnjem postupku s upisnicama generiranima u sustavu eGrađani.

Roditelje učenika – budućih prvašića u šk. god. 2024./2025. obavještavamo kako su u sustavu eUpisa generirane upisnice za upis u prvi razred o čemu su odgovarajućom porukom obaviješteni roditelji putem sustava eGrađani.

Roditelje molimo da se prijave u sustav eGrađani te da u sustavu eUpisi pregledaju generiranu upisnicu. Nakon izvršene provjere ispravnosti svih unesenih podataka, potrebno je:

1. upisnicu preuzeti na računalo (klikom na gumb 'Preuzmi dokument'),

2. upisnicu ispisati na pisač

3. upisnici vlastoručno potpisati (dovoljan je potpis jednog od roditelja)

4. skenirati potpisanu upisnicu ili je kvalitetno poslikati mobitelom

5. potpisanu upisnicu ponovno učitati u sustav (klikom na gumb: 'Priloži dokument').

Nakon što roditelji potpisanu upisnicu učitaju u sustav, škola će potvrditi upis djeteta u prvi razred te će se status promijeniti u 'Upisan' čime je postupak upisa okončan!

U nastavku su upute iz priručnika o korištenju sustava eUpisi:

Ukoliko na upisnici uočite pogrešni podatak, pozivamo Vas da se obratite školi. U dijelu upisnice u kojem se navodi strani jezik koji bi dijete htjelo učiti, na upisnici se gotovo svim učenicima navodi 'Engleski' – ovaj podatak možete zanemariti jer je preuzet direktno iz upitnika koji se popunjavao prilikom predaje zahtjeva, a odnosi se na drugi (izborni) strani jezik koji će dijete imati prilike pohađati tek od četvrtog razreda.  U pogledu izbornih predmeta, kao relevantne uzet ćemo podatke koje su roditelji iskazali na anketnim upitnicima (suglasnostima) prilikom testiranja djeteta u školi.

Roditelji koji nemaju mogućnost ispisati upisnicu na pisaču i skenirati je ili kvalitetno poslikati mobitelom, pozivamo da se jave školi (tajništvo ili pedagoginja) do 5. srpnja 2024. godine.

Roditelji koji nemaju mogućnost pristupiti sustavu eGrađani, koji su zahtjev za upis djeteta predavali osobno u tajništvu škole, također pozivamo da se jave školi (tajništvu ili pedagoginji) kako bi se postupak s upisnicom na vrijeme obavio.

U pogledu pribora potrebnog za početak nastave u novoj školskoj godini i generalnih uputa za početak škole, učiteljice-buduće razrednice pripremit će odgovarajuće upute roditeljima koje će biti objavljene na ovoj stranici.

Popis udžbenika (koje će djeca dobiti u školi prvog dana nastave) i radnih bilježnica (koje će roditelji biti u obvezi samostalno nabaviti) po razredima bit će objavljen naknadno (do kraja srpnja): pratite objave na mrežnoj stranici škole.

« Listopad 2024 »