Datum objave: 28. listopada 2025.
Kategorija: Vijesti

Tjedan zdravlja

Od 13.10. do 17.10.2025. obilježili smo Tjedan zdravlja na razini cijele škole kroz bogaćenje fizičkog, emocionalnog, psihičkog, duhovnog zdravlja.

Proveli smo i aktivnosti nacionalnog projekta Tjedan školskog doručka s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete. Škola je putem edukativnih i zabavnih aktivnosti prenijela važnost očuvanja zdravlja i stvaranje pravilnih prehrambenih navika.

U okviru Tjedna zdravlja obilježili smo poseban dan – Dan bezVeze, dan bez korištenja ekrana, kako u školi, tako i kod kuće!

Kroz nacionalni projekt „Mama, budi zdrava“ – ružičasti listopad 2025. – promicanje rano otkrivanja raka i poticanje mladih žena na brigu o zdravlju dali smo podršku svim ženama u borbi protiv raka zajedničkom fotografijom s ružičastim balonima.  

Nutricionistkinja iz Zavoda za javno zdravstvo Marijana Krajačić održala je učenicima predavanje na temu „Stjecanje zdravih životnih navika u školskoj dobi“. Obogatili smo školski jelovnik zdravim namirnicama, a postavili smo i temelje za češće jutarnje tjelovježbe.

Obilježili smo i Svjetski dan pješačenja, od škole do Plešivice i Zebanca. Igrali smo starinske igre i uživali u zajedničkoj igri, smijehu, veselju i zajedništvu.

Više od 100 sati različitih radionica u razrednoj i predmetnoj nastavi u jednom tjednu! Zajedništvom učitelja, učenika i roditelja kroz organizaciju pedagoginje škole ostvaren je cilj projekta te je poslana važna poruka svima: ništa nije vrijednije od zdravlja, kad imaš zdravlje, imaš sve!

Pročitajte još

Avantura naših prvašića

Avantura naših prvašića

„Oni su mali, ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali!“ Upravo tom mišlju mogli bismo opisati naše prvašiće koji su 2. lipnja, zajedno sa svojim učiteljicama Mirjanom Dežđek-Ciglar i Anicom Kovačić, krenuli na svoju...

Četvrtaši tragovima Mate Lovraka

Četvrtaši tragovima Mate Lovraka

U utorak, 2. lipnja 2026. godine, učenici 4.a i 4.b razreda, u pratnji svojih učiteljica Veronike Radanović i Lenče Rihtarec te asistentice Alenke Lipić, posjetili su Kulturni centar Mato Lovrak u Velikom Grđevcu. Tijekom posjeta učenici su upoznali život i rad jednog...

Skip to content