Datum objave: 30. travnja 2025.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Noć knjige u znaku prijateljstva, vjernosti i neustrašivih životinja

Članovi našeg čitateljskog kluba „Knjigoljupci“  obilježili su 23. travnja Noć knjige, nacionalnu manifestaciju kojom se slavi ljubav prema pisanoj riječi, knjigama, autorima i – najvažnije – čitateljima. Ovogodišnja tema, „O životinjama i ljudima“, potaknula je učenike na čitateljsko putovanje kroz književna djela u kojima su životinje ne samo likovi, već i nositelji snažnih poruka.

Prisjetili su se poznatih naslova: nježne priče „Tri medvjeda i gitara“ Ljudevita Bauera, toplih stihova iz Ćopićeve „Ježeve kućice“, bajkovitog „Bijelog jelena“ Vladimira Nazora, kao i inspirativnog romana „Galeb Jonathan Livingston“ Richarda Bacha. Svaka od ovih priča progovara o vrijednostima poput hrabrosti, slobode, prijateljstva i vjernosti – vrijednostima koje nas uče i povezuju.

Nakon književnog podsjetnika uslijedilo je zajedničko gledanje igranog filma „Zov divljine“, nastalog prema istoimenoj noveli Jacka Londona. Gledajući dirljivu priču o Bucku, psu nesalomljivog duha, učenici su uzbuđeno pratili njegov put od udobnog doma do surove divljine, gdje otkriva svoju snagu, unutarnji glas i slobodu. Film ih je podsjetio da je put do sebe ponekad trnovit, ali vrijedan svakog koraka.

Druženje je završilo srdačnim pljeskom i osmijesima, a učenici su jednoglasno potvrdili mudru poruku hobotnice Tinta Uljevića, zaštitnog lica ovogodišnje manifestacije: „Čak i na dnu mora – čitati se mora!“ Jer knjiga nas uvijek vodi na nova mjesta, potiče na razmišljanje i budi ono najbolje u nama.
Stoga – čitajmo!

Tekst pripremila učiteljica Dubravka Lajtman – Janči

Pročitajte još

Avantura naših prvašića

Avantura naših prvašića

„Oni su mali, ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali!“ Upravo tom mišlju mogli bismo opisati naše prvašiće koji su 2. lipnja, zajedno sa svojim učiteljicama Mirjanom Dežđek-Ciglar i Anicom Kovačić, krenuli na svoju...

Četvrtaši tragovima Mate Lovraka

Četvrtaši tragovima Mate Lovraka

U utorak, 2. lipnja 2026. godine, učenici 4.a i 4.b razreda, u pratnji svojih učiteljica Veronike Radanović i Lenče Rihtarec te asistentice Alenke Lipić, posjetili su Kulturni centar Mato Lovrak u Velikom Grđevcu. Tijekom posjeta učenici su upoznali život i rad jednog...

Skip to content