Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Autor: Petra Tomšić, 7. 11. 2018.

Pozivamo sve učenike, roditelje, bake i djedove da se uključe u humanitarnu akciju za pomoć Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske.

Sve što trebate učiniti jest prikupiti što više plastičnih čepova. U holu naše škole postavljena je posebna kutija u koju ćete moći ubaciti plastične čepove s boca vode, sokova, jogurta, šampona… Nakon što napunimo kutiju, čepove ćemo poslati Udruzi koja će novcem od prodanih čepova pomoći oboljelima u kupnji lijekova za liječenje malignih bolesti.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske je neprofitna udruga sa sjedištem u Čakovcu koja djeluje od 1998. godine, a osnovana je sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti na području Hrvatske. Udruga vodi brigu o oboljelima od leukemije, mijeloma, limfoma, GIST-a (gastrointestinalnog stromalnog tumora) te srodnih hematoloških i onkoloških bolesti.

Ovaj projekt ne samo da ima ekološki značaj, zbog važnosti razvrstavanja otpada, već ima i humanitarni karakter jer se kasnije od čepova dobivaju novi proizvodi i medicinska pomagala te time pomažemo ljudima kojima je to od životne važnosti. U projekt su uključeni brojni vrtići, škole, tvrtke, obitelji i pojedinci. Do sada je sakupljeno preko 82 tone čepova, koji su predani komunalnim društvima.

Stoga vas pozivamo da se zajedno s nama uključite u humanitarnu akciju „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ i tako još jednom pokažete da smo osjetljivi na probleme društva koji nas okružuju te smo u svakom trenutku spremni pomoći onima kojima je pomoć potrebna.

Ova akcija nije vremenski ograničena već ćemo je provoditi tijekom čitave školske godine. Stoga se možete uključiti i sudjelovati u bilo kojem trenutku, čineći pritom dobro djelo. Jer jedini cilj ove akcije je prikupiti što više čepova kako bismo osigurali veću potporu oboljelima.