ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Autor: Ana Špoljarić, 31. 1. 2017.

Već šestu godinu  naša škola se uspješno uključila u nacionalni projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara Čitamo mi, u obitelji svi. Voditeljica projekta na nacionalnoj razini je knjižničarka Dejana Bedaković  iz Bjelovara, a u našoj školi knjižničarka Ana Špoljarić u suradnji s učiteljicama 3.a i b razreda Lenče Rihtarec i Tanjom Leček Barić. Učenici su ushićenjem čekali početak projekta, svi su željeli da baš oni budu prvi koji će ponijeti ruksak s knjigama kući. U 3.a razreda ta čast je pripala Karlu Vinku, a u 3.b razredu Marku Škvorcu. Ruksaci su već u našim obiteljima i čekamo prve dojmove.  Projektom razvijamo pozitivan stav prema čitanju i knjizi te potičemo obiteljsko druženje uz knjige i čitanje. Nema kvalitetnijeg poticaja i učinkovitije metode svladavanja tehnike čitanja, nego kad učenik svakodnevno gleda svoje roditelje kako čitaju.  Projekt podupire ravnateljica Anica Rašperger  pa je škola  svojim sredstvima kupila knjige za projekt te je tako pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja, i da itekako shvaća kako financiranjem svoje školske knjižnice namjenskim sredstvima, ne samo za lektiru, već i za sve ostale predmete, a posebice za rekreativno čitanja (čitanje iz užitka), što je u skladu s UNESCO-vim i IFLA-inim smjernicama za školske knjižnice, ulaže u budućnost svoje djece. FOTOGRAFIJE.