Dan za van u predmetnoj nastavi

Autor: Jelena Kolar, 13. 5. 2024.

Iako nam vremenska prognoza nije bila naklona, 7. svibnja 2024. godine uspješno smo organizirali Dan za van za učenike predmetne nastave. Na veselje svih, vrijeme je izdržalo, a aktivnosti su bile brojne i raznovrsne, što je rezultiralo sjajno provedenim danom.

Dan je započeo natjecanjem u krosu, gdje su se učenici natjecali u sportskom duhu. Nakon trke, ravnateljica je uručila priznanja najuspješnijim učenicima u svakoj kategoriji.

Nastavak dana bio je ispunjen raznim aktivnostima. Neki su se učenici pridružili igranju štafetnih i starinskih igara te teniskom turniru, dok su se drugi, u duhu ekologije, odlučili za sadnju bilja i zelenu čistku u dvorištu škole i na nogometnom igralištu.

Gabriel Kutnjak i Marin Hoblaj, poznati po svojim vještinama, demonstrirali su način sastavljanja Leopoldovih klupica te su potaknuli i ostale kolege da se okušaju u toj vještini.

Osim ekoloških i sportskih aktivnosti, organizirane su i radionice mjerenja površine te crtanja kruga i kružnice u dvorištu škole, kao i radionica oslikavanja zidova škole.

Učenici su također posjetili vatrogasni dom u Selnici, gdje su saznali nešto više o streljaštvu te su se sami u istome okušali. Radionicu je vodio Miroslav Turk, predsjednik Streljačkog saveza Međimurja.

I za kraj, članovi kluba za orijentacijsko trčanje održali su kratko i zanimljivo predavanje za učenike, upoznavajući ih s tom sportskom disciplinom.

Učenici su se zabavili, stekli nova znanja i vještine te proveli kvalitetno vrijeme u prirodi i druženju s kolegama i učiteljima.

Dan za van - fotogalerija

« Rujan 2024 »