IZVANREDNI USPJESI NAŠIH UČENIKA

Autor: Anica RAŠPERGER, 7. 1. 2021.

Iza nas je godina prepuna izazova: pojave novog virusa i proglašenja svjetske pandemije, nastave na daljinu, potresa golemih razmjera, nastave po B i C modelu, samoizolacija i izolacija… Ispratili smo i dočekali neke nove učenike. Sa sigurnošću možemo reći da je ovo godina koju bismo voljeli nekako preskočiti, zaboraviti.

No ovo sveobuhvatno crnilo i tamu obasjali su naši dragi učenici koji su svojim odličnim rezultatima na državnim natjecanjima i smotrama u nas unijeli dašak pozitive i vjere u bolje sutra. Svojim su talentom i marljivošću postigli nevjerojatne rezultate te dostojno predstavili sebe, svoje mentore i, naravno, svoju školu. Nažalost, zbog epidemioloških se razloga većina natjecanja nije održavala uživo, nego na daljinu, čime su zakinuti za užitak putovanja u druge dijelove naše domovine, upoznavanje vršnjaka, druženje, izlete…, što bi im se omogućilo u nekim drugim okolnostima.

Najmanje što možemo učiniti na kraju ove kalendarske godine jest prisjetiti se tih učenika:

MARTA PREMUŠ – osvojila 1. mjesto na državnom Natjecanju iz hrvatskog jezika (mentorica: Dubravka Lajtman-Janči);

MAJA TKALČEC – sudjelovala na državnoj Smotri LiDraNo – literarni izraz (mentorica: Natalija Jurinec);

DORA DAVID, HANA HERENČIĆ, DORA PERHOČ, LUCIJA PREMUŠ, MAJA TKALČEC, LUKA BODULICA, VIKTORIA BREZARIĆ, JANA FLAC, TENA PERHOČ, NIKO PODKRAJAC – sudjelovali na državnoj Smotri LiDraNo – dramski izraz (mentorica: Bernarda Tkalčec);

ERIC BISTROVIĆ – osvojio 2. mjesto na županijskom Natjecanju iz njemačkog jezika te se plasirao na državno natjecanje (mentorica: Ivana Juršić);

MARTA VINKO i LUKA BODULICA – sudjelovali na Državnom natjecanju mladih tehničara (mentorica: Dubravka Žignić-Resman);

MARTA PREMUŠ – sudjelovala na državnom Natjecanju iz kemije (mentorica: Dijana Premuš);

TEO TURK – osvojio 2. nagradu na državnom Natjecanju iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2020., u kategoriji „Umjetnost i čovjek“ (mentorica: Matilda Lepoglavec).

Svim navedenim učenicima želimo uputiti iskrene čestitke i veliku zahvalu što su se svojim zavidnim rezultatima istakli na razini cijele države te još jednom potvrdili kvalitetu naše škole i njenih učenika. Pred njima su novi izazovi s kojima će se, nadamo se, nositi podjednako uspješno. Srednjoškolcima želimo mnogo uspjeha u novoj školi!

« Ožujak 2024 »