Održana državna Smotra LiDraNo 2020.

Autor: Anica RAŠPERGER, 5. 10. 2020.

Nošeni ljubavlju prema umjetnosti, domaćoj riječi, glazbi, pozornici i dragocjenoj igri učenici OŠ Selnica igrali su ovogodišnji LiDraNo sa srcem.

Članovi prosudbenih povjerenstava državne Smotre LiDraNo vrednovali su i prosudili da literarni rad Maje Tkalčec Kuća s pogledom na Eiffelov toranj i skupni scenski nastup Jučer, danas sutra? kreiran od strane grupe učenika vrijedi pozvati na državnu Smotru LiDraNo 2020. Dora David, Hana Herenčić, Dora Perhoč, Maja Tkalčec, Lucija Premuš, Luka Bodulica, Viktoria Brezarić, Jana Flac, Tena Perhoč i Niko Podkrajac uspjeli su svoje misli, snove, maštu i emocije uvjerljivo pretočiti na pozornicu igrom Jučer, danas, sutra?. Putevima tradicije vodila ih je njihova mentorica Bernarda Tkalčec.

Potrebu za slobodom i nesputanom kreativnošću iskazala je Maja Tkalčec oblikujući svoj literarni rad Kuća s pogledom na Eiffelov toranj. Pravu eksploziju osjećaja podijelila je sa svojom mentoricom Natalijom Jurinec.

Uz toplu podršku ravnateljice Anice Rašperger Maja Tkalčec sudjelovala je na okruglom stolu za literarni izraz održanom od strane Državnog prosudbenog povjerenstva 30. rujna 2020. Okrugli stol održan je u online okruženju. Članovi povjerenstava poticajnim su komentarima vrednovali radove učenika, pohvalili njihov trud i volju za pisano i govorno izražavanje. Posebno su pohvalili kreativnost učenika, originalnost u odabiru tema i kritičko razmišljanje te  konstruktivnim kritikama i savjetima pokušali usmjeriti prema još boljem i kreativnijem izrazu.

Dragi Lidranovci, shvatili ste da volite pisati, čitati, istraživati i nastupati? Pružite sebi priliku i slijedite svoj put.

« Ožujak 2024 »