Obustava odvijanja klasicne nastave od ponedjeljka

Autor: Nenad Vurušić, 13. 3. 2020.

Sukladno odlukama nadležnih tijela, od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine obustavlja se odvijanje klasične nastave u Osnovnoj školi Selnica, na razdoblje od dva tjedna.

Iako neće biti klasične nastave, nastavni proces odvijat će se primjenom informatičko-komunikacijske tehnologije odnosno primjenom nastave na daljinu.

Detalje pronađite u nastavku.

Za učenike razredne nastave:

U suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom, na 3. programu HRT-a za učenike razredne nastave organizirat će se nastava prema kurikulumima i nastavnim programima za svaki razred.

Program se odvija svakog dana prema sljedećem rasporedu:

• 1. razred OŠ - od 8 do 10 sati
  • 2. razred OŠ - od 10 do 12.30 sati
  • 3. razred OŠ - od 13 do 16 sati
  • 4. razred OŠ - od 16 - 19 sati

Program s emitiranjem počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine. Nastava će se održavati 3 do 4 školska sata prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama CarNeta i na stranicama škole.

Sve potrebne upute, domaće zadaće za učenike i druge korisne obavijesti, razrednici pojedinog razrednog odjela proslijeđivat će učenicima i roditeljima komunikacijskim kanalima (Viber, WhatsApp, Facebook, e-mail)  koji su prethodno dogovoreni s roditeljima.

Ukoliko putem zemaljske antene nemate signal 3. programa HRT-a, isti je moguće pratiti putem internetskog servisa HRTi dostupnog na adresi:

Za učenike predmetne nastave:

Nastava na daljinu za učenike predmetne nastave odvijat će se primjenom programskog rješenja Microsoft Teams. Kratke upute za korištenje učenici su već dobili od učitelja informatike, a mogu se pronaći i u privitku ove obavijesti.

Svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za on-line nastavu za osnovni paket predmet od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati video snimku predavanja kao i dadatne radne materijale koje će pripremati predmetni učitelji.

Prisustvovanje učenika nastavi pratit će se kroz njihove aktivnosti u virtualnom razredu. Prijavom u aplikaciju sa svojim korisničkim podacima iz AAi@Edu sustava, učeniku će se omogućiti pristup posebnom virtualnom razredu koji je kreiran za svaki pojedini razredni odjel.

Učenici 5. i 7. razreda nastavu prate korištenjem tablet-uređaja koje su dobili na korištenje u sklopu projekta "e-Škole". Učenicima 6. i 8. razreda koji kod kuće nemaju računalo ili tablet, škola je privremeno na korištenje ustupila manji broj uređaja namijenjenih korištenju u prvim razredima.

Određeni nastavni sadržaji za učenike predmetne nastave bit će dostupni i na Sportskoj televiziji u vremenu od 8 do 14 sati. Točan raspored emitiranja još uvijek nije poznat, već će biti objavljen na stranicama Škole za život, MZO-a i CarNeta.

Završna napomena:

Iako organizirane nastave u školi neće biti, škola će od ponedjeljka ipak biti otvorena i zaposlenici škole dolazi će na posao. Roditelji koji na drugi način ne mogu osigurati skrb o djeci, mogu djecu dovesti u školu, uz napomenu kako sami moraju osigurati prijevoz, jer organiziranog prijevoza školskim autobusom neće biti!

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u svom naputku od 13. ožujka 2020. godine dodatno najavljuje objavu rasporeda i smjena za održavanje nastave, pa pozivamo učenike da prate i njihove mrežne stranice.

S obzirom na okolnosti, molimo za razumijevanje i strpljenje te pozivamo na odgovorno ponašanje. Također sve pozivamo na redovito praćenje mrežnih stranica škole na kojima ćemo objavljivati sve važnije informacije.

Priloženi dokumenti:
Microsoft-Teams-Ucenici.pdf (775.03 KB)